(Видео) Грузија со песна на Дарко Димитров настапи во финалето на Евровизија

gruzija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМакедонскиот композитор Дарко Димитров е автор на песната Firefighter, со којашто Грузија вечерва настапи во евровизиското финале.

Земјата успеа да се пласира во финалето, за првпат по 2016 година.

Погледнете го настапот:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK