(Видео) Двегодишно дете до совршенство го имитира настапот на евровизискиот претставник на Хрватска

bebe.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKХрватскиот претставник на Евровизија, Бејби Лазања, важи за еден од фаворитите на финалето што треба да се одржи вечерва, па во Хрватска вечерва владее еуфорија и возбуда во исчекување на победа.

Во моштвото евровизиски видеа кои деновиве доаѓаат од таа држава, едно особено се издвојува.

Се работи за две и пол годишно дете кое до совршенство го имитира настапот на Бејби Лазања во градинка во Сплит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Obrt za čuvanje djece (@obrtzacuvanjedjece_tuttifrutti)

Видеото му се допадна и на Бејби Лазања.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK