–>

(Видео) Ѓоковиќ свири саксофон на концертот на Хаусер

Видео-Ѓоковиќ-свири-саксофон-на-концертот-на-Хаусер.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНовак Ѓоковиќ имаше одлична вечер на домашен терен во Белград во вторникот вечерта.

Светскиот рекет бр. 1 и неговата сопруга Јелена  уживаа на концерт на хрватскиот виолончелист Стјепан Хаусер.

Стјепан го покани Новак на сцената, а тенисерот ги покажа своите вештини за саксофон, забавувајќи ја преполната публика во белградската Арена.

Новак и Јелена по пристигнувањето го поздравија виолончелистот. Подоцна играа и се забавуваа во првите редови.

Новак во еден момент излезе на сцената на покана на Стјепан и доби голем аплауз од публиката. Потоа, на изненадување на многумина, го зеде саксофонот и свиреше со Хаусер.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK