(Видео) Деми Мур целосно се соблече за новиот филм: „Тоа беше многу ранливо искуство“

Demi-Moore-Full-Frontal-Nude-61-The-Substance-Cannes-1024x677.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПо години одбивање улоги, Деми Мур глуми во филмот „Супстанција“. Филмот ја имаше својата премиера во Кан, а актерката проговори за новото искуство во снимањето.

„Тоа беше многу ранливо искуство и бараше многу чувствителност и многу разговор за тоа што се обидувавме да постигнеме“, коментира Деми Мур, која игра позната дама во пад во филмот.

Улогата на зависник кој користи дрога на црниот пазар е приказна за самоприфаќање. Во филмот, Мур користи репликатор на клетки за да создаде помлада и подобра верзија од себе, но мора да помине половина од своето време во мирување за да може помладата верзија да напредува.

Споредувајќи го своето тело со новата верзија на себе, Мур открила дека снимањето е емотивно искуство кое не би било толку добро доколку не се поврзела толку добро со актерката Маргарет Квали.

„Имав некој кој беше одличен партнер со кој се чувствував многу безбедно. Очигледно бевме прилично блиски и голи, а исто така многу се разбравме во тие моменти за тоа колку се апсурдни овие одредени ситуации. На крајот на краиштата, се работи само за навистина канализирање на вашата комуникација и меѓусебна доверба“, рече Мур.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK