Ратајковски се сликаше гола, ја нападнаа со коментари: „Ќе останеше во брак да беше еднаш облечена“

emili-rajtakovski.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕмили Ратајковски предизвика бурни реакции за нејзината последна објава на Инстаграм.

32-годишната манекенка објави неколку фотографии од кревет каде позира гола и покажува дијамантски прстени на раката.

„Прстени за развод“, напиша Емили на објавата.

View this post on Instagram

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Некои следбеници во коментарите и порачаа дека не им е јасно што сака да постигне со оваа објава, но најмногу критики добила затоа што позирала гола.

„Да бевте некогаш облечени, можеби ќе останевте во брак“, „Зошто се сликате гола? Каков пост е ова?“, „Убава си, но ова е навистина глупаво од тебе“, „Која е целта да објавувате разголени фотографии“, „Што се разводни прстени и зошто ги презентирате додека сте целосно голи?“, се дел од коментарите под објавата.

View this post on Instagram

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Емили Ратајковски се разведе од Себастијан Бер-МекКлард во 2022 година. Поранешниот пар има син Силвестер Аполо Бер, кој е роден во 2021 година, а во брак беа четири години.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK