Хороскоп на привлечност: на кое место сте вие

devojka2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKХороскопот за привлечност ви кажува колку сте привлечни, какви трикови имате во ракавот и како да ја освоите личноста што ја сакате.

Врвот на првата куќа се нарекува асцендент и го одредува изгледот на личноста. Иако поголемиот дел од животот го поминуваме дефинирајќи се според нашиот сончев знак, забораваме на асцендентот. Ова е јавното лице што му го претставувате на светот. Тоа е начинот на кој луѓето ве перципираат, пред да го знаат вашето вистинско лице – знак на Месечината.

Вага
Влијанието на Венера во асцендентот му дава убавина и благодат. Девојка со овој асцендент има прекрасни црти на лицето и телото. Сепак, жените од овој знак имаат тенденција да се здебелуваат во средната возраст. Но, манирите на таквите дами се речиси секогаш елегантни и коректни. Модерна мода, улична облека и симпатична и шик удобна облека се нивниот стил. Таа обично претпочита поладни нијанси како морнарско, лаванда, бела, сива и румено розова.

Рак
На Ракот му е многу лесно да го отвори своето срце, а тоа им дава на другите ретка можност да бидат навистина ранливи. Жените се многу женствени, а мажите имаат нежен и негуван изглед. Луѓето под овој знак често имаат тркалезно лице и често се дебелеат, особено во колковите, а нозете им се обично кратки и набиени. Сакаат деловен стил, спортски или софистициран шик. Раковите претпочитаат неутрални и ладни пастелни бои како сребрена, сива, тегет, крем и лаванда.

Лав
Ова е олицетворение на присуството на ѕвездите. Кога ќе влезете во соба, сите очи се вперени во вас. Сето тоа е поради вашата внатрешна самодоверба. Можеби ви е кажано дека изгледате поинаку од сите други. Дамите во овој знак често имаат истакнати црти на лицето. Имате таква диспозиција која бара почит и внимание. Не сте премногу пребирливи за боите, но најмногу ве привлекуваат црвената, розовата, златната, кафената и бежот.

Стрелец
Овие девојки секогаш се опкружени со безгрижна енергија која може секого да разоружа. Вашата забавна личност се покажува преку светла насмевка, големи очи и кул стил. Таквите дами обично имаат тркалезно лице со широка насмевка. Сепак, дамите од овој знак знаат да бидат несмасни и да немаат грациозност. Сакаат спортски, уличен и секси стил, а љубители на бои како праска, корал и мармалад или нијанси на сина и зелена боја.

Јарец
Вашиот изглед добива зрел, сложен и мистериозен карактер. Има нешто прекрасно и примамливо кај вас. Овие луѓе обично се витки и имаат остри црти. Тие може да изгледаат ладни и недостапни. Жените во овој знак сакаат удобен опуштен или софистициран секси стил. Овој вид дама често избира потемни бои како црна, сина или сива.

Бик
Биковите ќе ве поканат во нивниот луксузен дом, ќе ја постават трпезата со кристални садови и ќе подготват врвна храна. Девојките под овој знак најверојатно се буцкасти во пределот на торзото и склони кон дебелеење поради љубовта кон прекумерната храна. Тие се љубители на бохо стилот и кантри шикот. Сакаат земјени бои како маслинеста, кафеава, смрека, крем или сенф.

Шкорпија
Шкорпиите изгледаат заводливо и налик на мачки. Вие сте многу мистериозни. Иако изгледате малку мрачно, најверојатно имате имиџ на исцелител или тажна личност. Девојките во овој знак имаат остри црти на лицето. Тие ретко покажуваат емоции и имаат фиксен израз на лицето. Стилот е софистициран и секси или удобно секојдневен. Вашите омилени нијанси се црна, црвена и сива боја.

Близнаци
Малкумина можат толку добро да ги балансираат разиграноста и острата духовитост. Претставниците на овој знак имаат полни усни. Поради изобилството на енергија и неможноста да седат мирно, Близнаците често се многу слаби и ретко имаат проблеми со тежината. Имаат многу едноставен стил, а облеката е многу лежерна, понекогаш свечена. Тие претпочитаат светли и пријатни бои.

Риби
Рибите можат да бидат особено чувствителни и нежни. Оние околу нив ги гледаат како неземно и скапоцено суштество. Можете да изгледате многу меко и женствено и да носите одредена мистична слика на убава девојка. Претставниците на овој знак имаат светли и сонливи очи, како и дебели трепки. Најмногу сакаат бохо стил и спортски, опуштен стил. Најмногу ги сакате белите, крем и пастелните нијанси.

Девица
Овој знак е многу добро познат по својот перфекционизам што може да се забележи по неговиот изглед и стил. Карактеристиките на лицето на Девиците се мали и со правилен облик, а одењето на овие дами е грациозно и мазно. Генерално, оваа девојка е многу негувана и пријатна за око. Бидејќи се грижите за деталите, затоа имате едноставна и младешка убавина.

Водолија
Водолиите имаат типичен русокос изглед, дури и ако не се. На изненадување на многумина, сакате да го усвоите стилот на Кен или Барби кој е и модерен и ексцентричен. Вашите манири и одење обично се брзи и непредвидливи. Тие избираат класичен шик и едноставен секси стил. Љубител сте на различни бои, но најмногу ја сакате жолтата и сината боја.

Овен
Овните имаат природна дарба да ги возбудуваат луѓето и да ги подготвуваат за акција. Имаат светли, привлечни очи и пријатен тен. Покрај тоа, тие имаат силни црти на лицето со истакната брадата, носот и устата. Жените во овој знак се особено динамични. Најчесто избираат црвено. Тие секако не се резервиран тип.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK