Објавен е нов портрет на кралот Чарлс, луѓето коментираат дека ова е најдобриот досега

charls-kamila.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНов фотографски портрет на кралот Чарлс во воена униформа беше објавен во саботата по повод Денот на британските вооружени сили. На фотографијата е прикажан кралот облечен во свечено палто со медали, меч и одликувања.

„Конечно добар портрет“, „Најдобар портрет досега“, пишуваат обожавателите на кралското семејство.

View this post on Instagram

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Кралот, кој е врховен командант на вооружените сили, се врати на своите должности на почетокот на минатиот месец, откако во февруари му беше дијагностициран рак.

View this post on Instagram

A post shared by Forces News (@forcesnews)

Објавувањето на фотографијата се совпадна со видео пораката на кралицата Камила до припадниците на вооружените сили. Таа ги нарече „извор на инспирација, сигурност и гордост“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK