Во наредните денови постудено со дожд и ветер

dozd
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Под влијание на влажен и студен бран следува период на променливо облачно и значително посвежо време со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2 за 24 часа), соопшти УХМР.Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец, особено во среда и четврток.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK