Викендов сончево и топло, попладне со изолирана појава на дожд и грмежи

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

За време на викендот времето ќе биде претежно сончево и топло, попладне со
изолирана појава на дожд и грмежи, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.Во понеделник времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места, а од вторник следува период на променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK