Запален авто плац во Арачиново, нема повредени

Најмалку-40-лица-заробени-во-пожар-во-зграда-во-Албанија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 00.50 часот во СВР Скопје, 49-годишниот Е.М. пријавил дека во негов авто плац во село Арачиново, скопско, две лица предизвикале пожар, кој бил изгаснат од негов сосед, извести МВР.

Од пожарот нема опожарени возила и нема повредени лица, а увид извршила екипа на СВР Скопје, додаваат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK