Кривична против двајца скопјани, истепале полицајци

234-санкции-за-брзо-возење.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Скопје поднесе кривична пријава против 60-годишниот В.Ф. и 28-годишниот О.Ф., двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, извести МВР.

„На 02.10.2023 на крстосница од Качанички пат со булевар „Словенија“ во Скопје, пријавените физички нападнале полициски службеници“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK