Загина кумановец, возилото во кое се превезувал излетало од патот

Тешко-повреден-возач-со-возилото-удрил-во-заштитната-ограда-на.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 15.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека на автопатот Скопје – Куманово, атар на с.Агино Село, кумановско, патничко возило „субару импреза“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од И.А.(64) од Куманово, излетало од коловозот.

Од здобиените повреди на местото на несреќата починал сопатникот Б.Н. од Куманово.

Лекар од Итна медицинска помош Куманово констатирал смрт.

Возачот И.А. и сопатничката Д.Н. се здобиле со телесни повреди, констатирани во Општа болница Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Куманово и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK