Судир меѓу патничко возило и мотокултиватор во Куманово

Расчистени-11-кривични-дела-„тешка-кражба-и-две-кривични-дела.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа околу 20.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосница од бул.„Октомвриска револуција“, ул.„Ѓорче Петров“ и ул.„Иво Лола Рибар“ во Куманово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ч.С.(63) и мотокултиватор управуван од Ф.С.(35), двајцата од Куманово.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Ф.С., констатирани во Општата болница во Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Куманово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK