Приведени крадци во Прилеп: нападнале и полицаец кој го пријавил настанот

Кривични-пријави-против-две-лица-за-„напад-врз-службено-лице.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 22.00 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Б.С.(27) и Д.Д.(22), двајцата од Прилеп.

Тие биле затекнати при извршување на „тешка кражба“ од плац на правно лице од Прилеп.

Притоа, тие физички нападнале полициски службеник кој не бил на работа, а го пријавил настанот.

Биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK