Во СВР Скопје пријава за ученичка која направила список со закани за соученици

mvr 4
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во СВР Скопје 47- годишна жена вчера пријавила дека во основно училиште на подрачје на Центар, ученичка во училиштето направила список со закани за соученици, информираат од Министерството за внатрешни работи.Известени се директорката на училиштето, Центарот за социјални работи и јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK