–>

Велосипедист тешко повреден по удар од мопед

Велосипедист-тешко-повреден-по-удар-од-мопед.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Охридска“ во Битола се случила собраќајна несреќа помеѓу мопед „априлија“ со битолски регистарски ознаки, управуван од М.М.(42) од Битола и велосипед кој го управувал малолетник од Битола.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, а М.М. се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK