Уапсен ученик во основно училиште во Влае: скршил дел од инвентар, физички нападнал негови соученици и двајца наставници

Кривична-против-жена-од-Берово-се-заканувала-на-наставничка-од.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 12.40 часот во основно училиште на подрачјето на населба Влае во Скопје, полициски службеници од ЕВР ОКР Карпош лишиле од слобода ученик (штитеник од Јавна установа за згрижување на деца) поради тоа што околу 10 часот во училиштето, откако претходно скршил дел од инвентар, физички нападнал негови соученици и двајца наставници, а го скршил и мобилниот телефон на еден од наставниците, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK