Кривична против тетовец: ја држел својата снаа затворена во домот и ја тепал

Уапсен-маж-од-Гостивар-ја-истепал-сопругата.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Тетово поднесе кривична пријава против 73-годишниот А.К. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна повреда“ при семејно насилство и „загрозување на сигурноста“, извести МВР.

„Имено пријавениот, својата снаа ја држел затворена во домот, физички ја напаѓал во повеќе наврати и и нанел повреди“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK