Турчин заврши во болницата во Гостивар: Играјќи изгубил рамнотежа па за да се задржи се фатил остар предмет

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДваесет и тригодишен државјанин на Турција со повреда од остар предмет бил примен во гостиварската болница.

Според пријавеното, тој се здобил со повредата во станот во кој времено престојува во Гостивар со двајца негови сонародници Е.Н.(20) и Т.Н.Е.(21).

Како што е пријавено, при игра тој загубил рамнотежа и за да не падне се фатил за работната маса на која имало остар предмет.

Се расчистува и документира случајот, велат од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK