Украл пари од џамија во гостиварско Чегране: приведен маж од БиХ

policija-1-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 04.03.2024 околу 09.45 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 50-годишниот А.П. од Босна и Херцеговина.

Тој се сомничи дека извршил „тешка кражба“ во џамијата во гостиварско Чегране, од каде одзел пари. Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот против него ќе следува поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK