Дваца тетовци вчера биле пријавени од нивните партнерки за семејно насилство

Прилепчанец-сексуално-ја-злоставувал-малолетната-внука-приведен-е.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДвајца тетовци во текот на вчерашниот ден биле пријавени од страна на нивните невенчани соопруги дека ги нападнале во семејниот дом.

Според информациите од СВР Тетово, во првиот случај приведен е 36-годишниот Б.И. од тетовско село, кој бил пријавен од неговата невенчана 34-годишна сопруга дека во семејниот дом физички ја нападнал.

Слично и во вториот случај, приведен е 30-годишниот И.Б. од тетовско село, кој бил пријавен од неговата невенчана сопруга дека физички ја нападнал во семејниот дом.

Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово и по документирање на случајот ќе им биде изготвен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK