–>

Тројца повредени во сообраќајна несреќа во Битола

Screenshot_18.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера попладне во 17.47 часот во СВР Битола било пријавено дека на улицата „Партизанска“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 20-годишниот П.К. од Битола и патничко возило „мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 19-годишниот Н.У. од Битола, извести МВР.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Г.У.(57) од Битола, сопатник во возилото „мерцедес“, а со телесни повреди се здобиле возачот П.К. и сопатникот во неговото возило, С.К.(21) од с.Велгошти, охридско, соопшти МВР.

Увид извршила екипа на СВР Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK