Тешко повредена штипјанка која паднала од електричен тротинет

elektricen-trotinet.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на велосипедска патека од населба Сењак кон населба „8 Ноември“ во Штип, М.Ј.(38) од Штип, управувајќи електричен тротинет, изгубила контрола и паднала на патеката.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Ј., констатирани во Клиничката болница Штип, објави МВР.

Извршен бил увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK