Напад со нож на автобуска постојка: кривична за 18-годишник од Скопје

noz.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ф.(18) од Скопје.

Тој се сомничи за сторено кривично дело „насилство“.

Имено на 06.03.2024 на автобуска постојка на бул.„Гоце Делчев“ во Скопје, пријавениот со нож му нанел убодни рани на А.Ј..

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK