Приведен разбојник во Гостивар за издржување шестгодишна затворска казна

Zatvor-Idrizovo-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 03.30 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници од ОВР Гостивар го лишиле од слобода 36-годишниот Е.Ш. од Гостивар, кој бил баран по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување казна затвор од шест години за сторено кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот законик, извести МВР.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK