Тешко повреден скопјанец, го искасало кучето на соседот

ulicno-kuce.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера попладне во 17.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 16.30 часот на подрачјето на Карпош, 71-годишниот Љ.Н. од Скопје бил каснат од куче сопственост на соседот 57-годишниот Р.Л. од Скопје, извести МВР.

„Притоа, и сопственикот бил каснат од своето куче при обид да го оттргне од соседот Љ.Н.. Со тешки телесни повреди се здобил Љ.Н., а со телесни повреди сопственикот на кучето, констатирани во приватна болница во Скопје“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK