Истепан малолетник во училишен двор во Ѓорче Петров

Нападнат-малолетник-во-Тетовско-полицијата-го-расчистува-случајот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 19.18 часот во СВР Скопје, 51-годишниот Ц.Т. од Скопје пријавил дека околу 18.00 часот во училишен двор на подрачјето на Ѓорче Петров неговиот малолетен син бил физички нападнат од неколку малолетници, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK