Тешко повреден скопјанец, додека управувал мопед паднал на коловозот

moped.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера вечер во 23.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Киро Глигоров“ во Скопје, 23-годишниот К.С. од Скопје, додека управувал мопед „јијинг“ со скопски регистарски ознаки, паднал на коловозот, извести МВР.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK