–>

Тешко повреден охриѓанец, кога со мопедот што го управувал излетал од патот

Тешко-повреден-охриѓанец-кога-со-мопедот-што-го-управувал-излетал.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 12.50 часот било пријавено дека во с.Велгошти-охридско мопед „томос“ без регистарски таблици, управуван од Т.К.(54) од Охрид, излетал надвор од коловозот.

Во несреќата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK