Тешко повреден маж од Струга, со тротинет удрил во јаже со кое се влечеле две возила

brza-pomosh-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 12.00 часот во ОВР Струга е пријавено дека на улица „Боро Хаџиески“ во Струга, електричен тротинет, управуван од 45-годишниот Н.Д. од Струга, удрил во јажето со кое патничко возило „фиат“ со струшки регистарски ознаки, управувано од 44-годишниот И.И., влечело патничко возило „фолксваген голф“ со струшки регистарски ознаки, управувано од 47-годишниор М.К., двајцата од струшкото село Велешта, извести МВР.

Притоа, со тешки телесни повреди се здобил Н.Д., констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Увид на местото ивршила екипа на ОВР Струга.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK