–>

Тепачка во казино во Охрид, двајца приведени

aparati-vo-kazino.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера вечер околу 23.30 часот, полициски службеници од СВР Охрид, ги приведоа 59-годишниот Н.Т. од Охрид и 28-годишниот Ш.К. од струшкото село Велешта, извести СВР Охрид.

– Тие, претходно во казино на улицата „Партизанска“ во Охрид го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, додаваат од СВР Охрид.

По целосно документирање на настанот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK