–>

Приведен крадец во Куманово, фатен на дело

1692185419_kumanovo.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера во 14.40 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода 42-годишниот В.В. од Куманово. Тој бил затекнат при обид да одземе предмети од поранешна фабрика во Куманово, извести МВР.

В.В. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK