August 16, 2023

Шефот на канцеларијата на Столтенберг се извини за неговите коментари за членството на Украина во НАТО и отстапувањето територии

Шефот на кабинетот на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, Стјан Јенсен, денеска се извини за коментарите дека Украина би

Прочитај повеќе »

(Видео) Детали за големата полициска акција во Албанија: криминалците го запалиле бродот кога сфатиле дека се опколени

Aлбанската полиција уапси криминална група обвинета за шверц на дрога на брод што пловел од Црна Гора, јавуваат албанските медиуми.

Прочитај повеќе »

Општина Аеродром: Не е вистина дека ДУП-от во Лисиче предвидува нови згради на државно и земјоделско земјиште

Дежурните лиферувачи на лажни информации повторно ја манипулираат јавноста, Информациите дека ДУП-от во Лисиче предвидува изградба на згради на државно

Прочитај повеќе »