Тепачка на фудбалски натпревар: се степале играчите од двете екипи и дел од публиката во село Богомила

fudbal-fudbaler-teren-800x509.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.00 часот на фудбалското игралиште во село Богомила, општина Чашка, за време на одигрување на фудбалски натпревар помеѓу екипите на ФК Богомила од с.Богомила и ФК Мартолци од с.Горно Врановци, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу играчи од двете екипи и дел од публиката, по што натпреварот бил прекинат.

За настанот бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK