Претепан возач на автобус на ЈСП

jsp-avtobus.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВозач на автобус на ЈСП бил претепан од едно лице со употреба на тврд предмет.

Имено синоќа во 20.50 часот во СВР Скопје, А.З.(47) од Скопје пријавил дека околу 20.30 часот на подрачјето на Центар, додека извршувал работни задачи како возач на автобус на ЈСП, бил физички нападнат од едно лице, кое употребило тврд предмет.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK