Тепачка меѓу малолетници во скопски Аеродром

1710773852_tepacka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Полициската станица Аеродром во Скопје, З.П.(55) и Н.К.(43), двајцата од Скопје, пријавиле дека на 16.03.2024 околу 23.50 часот на булевар „Јане Сандански“ во Скопје нивните малолетни синови биле физички нападнати од неколку малолетници, од кои еден познавале, а кој употребил тврд предмет.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK