Со „пунто“ удрил во паркиран „голф“ и трактор во Злетово, тешко повреден возачот

soobrakajka-1-696x464.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во СВР Штип било пријавено дека во 11.00 часот на улица „Македонија“ во Злетово, патничко возило „фиат пунто“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 69-годишниот Т.М., удрило во паркирано патничко возило „фолксваген голф“ со пробиштипски регистарски ознаки, сопственост на М.П. и во паркиран трактор „имт“ со штипски регистарски ознаки, сопственост на К.Г., сите од Злетово, извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Т.М., констатирани во Здравствен дом Злетово, соопшти МВР.

По овластување на јавен обвинител, бил извршен увид од увидна екипа од Полициската станица Пробиштип.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK