–>

Со пенкало си го преправил датумот на важност на патна исправа: приведен маж од Турција на граничниот премин Стар Дојран

policija-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Синоќа во 03.50 часот на Граничниот премин Стар Дојран, полициски службеници го лишиле од слобода Е.И.(56) од Република Турција.

При пасошка контрола било констатирано дека датумот на важност на неговата патна исправа бил преправан со пенкало.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK