–>

Со автомобил прегазена жена во Градец, пренесена е во болница со тешки повреди

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСообраќајна несреќа се случи вчера на регионалниот пат Р-1206 Гостивар-с.Градец.

Според информациите од полицијата, патничко моторно возило „рено“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Ш.Ш.(40) од с.Градец, гостиварско, удрило во Ј.Б.(38) од с.Градец. По несреќата Ј.Б. била пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде од лекар и биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK