Скопјанец пријавил напад со пиштол по глава

Ги-претепал-сопругата-и-ќерката-а-потоа-им-се-заканил.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 16.30 часот во СВР Скопје, 33-годишниот С.Ј. од Скопје пријавил дека пред влезот на Кванташки пазар, тој и неговиот пријател М.Р. биле физички нападнати од неколку лица, од кои едно од нив со пиштол го удрило по главата, извести МВР.

Според пријавеното, лицата го оштетиле и неговото патничко возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK