Расчистени четири разбојништва во Скопје, 30-дневен притвор за разбојникот

Приведен-крадец-од-Конче.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода 32-годишниот Ш.И. од Скопје, кој бил баран поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво” на територијата на Скопје, извести МВР.

„Денеска СВР Скопје – ЕВР Карпош – Одделение за криминалистички работи Карпош до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Ш.И. поради постоење основи на сомнение за извршени четири кривични дела „разбојништво”, казниво по член 237 од Кривичниот законик“, соопшти МВР.

Од судија на претходна постапка на Ш.И. му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK