Битолчанец ја следел и ја вознемирувал сопругата од која се разведувал, поднесена кривична

Семејно-насилство-во-скопски-Аеродром.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОВР Ресен поднесе кривична пријава против 44-годишниот И.Ј. од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „демнење“, извести МВР.

„Пријавениот, во периодот од септември 2023 до 19.02.2024 ја следел и вознемирувал својата сопруга со која се во бракоразводна постапка“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK