–>

Скопјанец нападнал лекар во Градска болница, оштетил биро и компјутер

Скопјанец-нападнал-лекар-во-Градска-болница-оштетил-биро-и-компјутер.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМВР информира дека рано утринава во 03.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода А.К.(27) од Скопје затоа што околу 01.10 часот во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ се обидел физички да нападне лекар кој бил на работното место, а оштетил едно работо биро и компјутер.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK