Се запали објект во Касарната Ѓорче Петров, нема повредени

Pozarnikari-Skopje.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во 03.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Касарната Ѓорче Петров настанал пожар во еден објект, извести МВР.

„Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK