Расчистено разбојништво во Прилеп

mvr_zgrada_34534534543
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 – Полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија на криминалистички работи Прилеп, вчера во 13:30 часот во Прилеп го лишиле од слобода прилепчанецот Б.А.(25).

-Тој се сомничи дека околу 00:30 часот на ул.„Круме Волнароски” во Прилеп физички го нападнал А.В.(18) од Прилеп и му одзел личен предмет. Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот. Исто така, Б.А. бил баран и по централна потерница врз основа на судска наредба за издржување затворска казна за сторено кривични дела „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, се наведува во денешното соопштение од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK