Санкционирани 20 возачи за непрописно престигнување на територија на СВР Битола

stop_3453454344
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Вчера во периодот од 14 до 20 часот на територијата на СВР Битола спроведена била акциска при што санкционирани се 20 возачи, а откриени се и 17 останати прекршоци.

Како што информираат од МВР на сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

-Акциските сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, се навеедува во соопштението

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK