Расчистено насилство во Тетово

svr-tetovoo
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

МВР информира дека вчера во Секторот за внатрешни работи Тетово, во присуство на родители, претставници од Центарот за социјални работи и адвокат за малолетници, бил извршен службен разговор со пет малолетници од Тетово.– Тие се сомничат дека во петокот минатата недела, околу 22.50 часот, на улица „Борис Кидрич“ во Тетово физички нападнале четири малолетници од Тетово, известуваат од полицијата.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK