Пукање во центарот на Куманово

91776632_388212452062096_6548718880263503872_n-800x600.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПукање имало попладнево во центарот на Куманово, потврди кумановската болниција.

Според привичните информации, во пукањето едно лице се здобило со повреди на нозете.

Полицијата најави повеќе детали по завршување на увидот.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK