Приведен скопјанец поради фалсификување исправа

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полициски службеници вчера кај Прждевски споменик во близина на Демир Kапија, го привеле М.К.(21) од Скопје. При контрола на возилото „опел астра“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, било констатирано дека табличките кои биле поставени на возилото биле од друго возило, соопшти МВР.Претходно, во 17.45 часот, на регионалниот пат Неготино – Демир Капија, М.К. не застанал на знак за запирање даден од полициски службеници, но набргу бил запрен. Возилото било одземено, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK