Претрес во Велес, пронајдена дрога, приведени две лица

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера попладне во  16.15 часот во близина на Стар мост во Велес, полициски службеници од СВР привеле 42-годишниот А.Ш. и 25-годишниот Р.С. двајцата од Велес. При преглед кај Р.С. биле пронајдени и одземени хероин, амфетамин и дигитална вага, додека при преглед кај А.Ш. била пронајдена и одземена марихуана,информираат од СВР Велес.Подоцна, со наредба од Основен суд Велес, бил извршен и претрес во домот на А.Ш., при што, исто така, била пронајдена и одземена марихуана. Двајцата биле приведени и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава,најавија од СВР Велес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK